Home, zpět na úvodní stránku...   | O firmě | Stroje a příslušenství | E-shop | Bazar a půjčovna | Kontakt |

Nové typy navijáků IGLAND v prodeji

Ten, kdo navštívil výstavu Interforst 2002 v Mnichově možná osobně viděl, že firma IGLAND uvedla na trh tři nové typy jednobubnových navijáků určené na tříbodový závěs traktoru ve vyšší výkonové kategorii.

Celkově došlo ke změně konstrukce nosných částí navijáků, jejich designu a ke zvýšení tuhosti rámu. Okrajové trojúhelníkové profily ve štítě navijáku a změna zakřivení profilu štítu zvýšily pevnost konstrukce, zlepšily navalování kmenů na skládku a umožňují pevnější zapření traktoru při přitahování kmenů. Vysoké ochranné mříže dosahují jednotně 230cm od povrchu terénu, což odpovídá bezpečnostním předpisům EU a traktor již nemusí mít žádnou další ochranu kabiny. Stavitelná spodní kladka umožňuje ručně nebo hydraulicky přizpůsobit výšku zavěšení nákladu při jeho vlečení podle druhu dřevní hmoty a tvaru terénu.
Celkově vyšší tuhost rámu navijáku je jasným přizpůsobením se středoevropským objemům těžené dřevní hmoty a přináší ještě větší trvanlivost výrobků IGLAND i v našich porostních podmínkách.

IGLAND 55 - původně označovaný jako model 50, na trh přichází v září 2002. Nahrazuje typ IGLAND 5201. V současné době probíhá doprodej vyrobených navijáků typ 5201. Po vyprodání zásob budou k dispozici pouze nové navijáky.

IGLAND 65H - na trh přichází od října 2002. Nahrazuje typ IGLAND 6101 a 6601. V současné době probíhá doprodej vyrobených navijáků těchto typů. Po vyprodání zásob budou k dispozici pouze nové navijáky.

IGLAND 85H - na trh přichází od října 2002. Nahrazuje typ IGLAND 9001 Grosso.

Pro porovnání technických parametrů nových typů navijáků se staršími typy se podívejte na přehled navijáků IGLAND a pro porovnácí cenových hladin na stránky naší podpory a informací.